KURUMSAL : İlçe Müdürlüğümüz 2014 Yılı 1nci Dönem Çalışma Raporu Açıklandı
TARIM : 2014 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları 29 Ağustos 2014 tarihine kadar uzatıldı


Bu Haber 1075 defa okunmuştur.

  Arabacıbozköy'de Meyvecilik,

  Yakın Bir Gelecekte Tütüne

  Alternatif Olmayı Başarabilir

İlçemizin en batısında, İzmir il sınırında yer alan Arabacıbozköy'de meyvecilik her yıl gelişerek giderek yaygınlaşıyor. Uygun yükseltiye sahip coğrafi yapısı ve iklim koşulları A.Bozköy'de meyvecilik için uygun şartlar oluşturuyor.

2005 yılında Manisa İl Özel İdare Müdürlüğü kaynaklarıyla kurulan ilk meyvecilik tesislerinden sonra, köy halkının meyveciliğe olan ilgisi her geçen sene daha da artıyor.

Arabacıbozköy Tarım Merkezi Mühendisi Seher Adanur, İlçe Müdürlüğümüz personelinden mühendisler Kamil Ağartıcı ve Atalay Biçer ile birlikte meyve bahçelerine kontrol amaçlı teknik gezi yaptılar. Köyün ilk kiraz üreticilerinden Halil İbrahim Eren'in bahçesini ziyaret eden teknik ekip, bahçeye Kiraz Sineği tuzağı astı. Kirazlarda Monilya hastalığı ve Kiraz Sülüğü kontrolü yapıldıktan sonra Musa Bozkurt'a ait yarı bodur elma bahçesinde hastalık ve zararlı yönünden kontrol yapıldı. Ardından ceviz bahçesine geçen görevliler, Ceviz Antraknozu ve Ceviz İç Kurduna karşı yapılması gereken mücadele yöntemleri hususunda bahçe sahibi  Veli Dinç'i bilgilendirdiler.

Teknik gezinin faydalı geçtiğini belirten Tar-Gel Mühendisi Seher Adanur, kayda değer bir hastalık yada zararlı sorunuyla karşılaşmamış olmalarının çiftçilerin bilinçli yetiştiriclik yaptıklarının göstergesi olduğunu belirtirken, görev sahasında meyveciliğin olumlu sonuç veriyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, köyde son yıllarda hicaz narı üretiminin de başladığını ifade etti. 11.05.2012

IMG_9408a.JPG

IMG_9425a.JPG

IMG_9468a.JPG


Tarımda Zaman Önemlidir


oyunlar
bilgi_pen.jpg

akzit2013.JPG

TDest2013g1.JPG

CBS4.gif

WtarimTV2.gif

ALO_174.gif

tarim_sektoru2a.JPG

HasatSen.JPG
video.jpg
KS1.JPG

Sayaç
Copyright © 2011 #
Tüm Hakları Saklıdır.